Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej Krynica Zdrój 2015

DSC 0006Kolejny już raz zawodnicy poznańskiej drużyny piłkarskiej udowodnili, że stać ich na wiele. Jako reprezentacja  Sekcji Polskiej IPA,  drużyna wzięła udział w  Międzynarodowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej zorganizowanym w Krynicy Zdrój. Do rywalizacji stanęło 20 drużyn i nasza reprezentacja zdobyła piąte miejsce.

Drużyna piłkarska IPA Poznań w dniach 25-29.08.2015 r.reprezentowała Sekcję Polską IPA w rozgrywkach XV Międzynarodowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej WISPA zorganizowanego w malowniczej Krynicy Zdrój. Patronat Honorowy nad mistrzostwami objął Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski. O zwycięski puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Policji walczyły reprezentacje z 20 krajów m.in. z Belgii, Włoch, Rumunii, Francji, Kanady, Barbadosu, Luxemburga, Republiki Południowej Afryki, Norwegii, Hiszpanii, Brazylii, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Estonii, Chin, Rosji i Polski.
Pierwsze dwa dni rozgrywek odbyły się na hali.  Drużyna IPA Poznań rozegrała mecze z reprezentacją WISPA  z wynikiem 3:0, oraz zremisowała mecz z drużyną KGP choć bardzo mało brakowało do naszej wygranej. Poznaniacy  pokazali swoją waleczność i desperację strzelając  bramkę za bramką. Kolejna potyczka z reprezentacją Służby Więziennej niestety przegrana. Czwarte spotkanie to znowu wygrana z reprezentacją Wojsk Specjalnych.
W ostatni dzień Mistrzostw,  na specjalnie przygotowanym boisku, rozłożonym na krynickim deptaku,  odbyły się mecze finałowe. Nasza drużyna grała o 5 miejsce z reprezentacją Belgii. Po 12 minutach zaciętej walki zwycięską bramkę dla IPA Poznań zdobył Mateusz Przybyłowski!
Finałowe mecze, podczas których zostały wyłonione najlepsze drużyny mistrzostw, odbywały się na bardzo wysokim poziomie. Podczas rozgrywanych spotkań na boisku nie zabrakło emocjonujących pojedynków. Duch walki widoczny był w każdej minucie rozgrywanych spotkań. Finały wzbudzały olbrzymie emocje i  zainteresowanie wśród licznie zgromadzonych kibiców.
Puchar Komendanta Głównego Policji gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego otrzymały reprezentacje z Jordanii oraz Bośni i Hercegowiny, które w mistrzostwach zdobyły pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach.
Królem strzelców został zawodnik z Jordanii. Również najlepszym zawodnikiem wybrano reprezentanta Jordanii. Puchar Fair Play dla drużyny z kategorii senior otrzymała reprezentacja z Barbadosu. W kategorii junior puchar Fair Play otrzymała drużyna z Chin.

Można powiedzieć piąte miejsce….słabo!!! Ale na 20 drużyn to jednak bardzo satysfakcjonujący wynik.

Gratulujemy zawodnikom IPA Poznań i dziękujemy za sportową postawę w trakcie rozgrywek oraz osiągnięty wynik sportowy !!! 
DSC 0373

Drużyna IPA Poznań :

  - Michał Bartkowiak

- Tomasz Jagłowski

- Mateusz Przybyłowski

- Tomasz Maciejewski

- Krzysztof Woźniak

- Marcin Kaptur

- Maciej Lubczyński

- Tomasz Gawron

- Arkadiusz Korcz

 

 

.

 

Powrót na górę strony