Sukces w konkursie fotograficznym IPA !

sebaWe wrześniu br. został rozstrzygnięty Konkurs Fotograficzny ogłoszony przez Biuro Światowe IPA. Konkurs rozegrany został w II kategoriach: ogólnej oraz prac dotyczących Policji.

Ogółem do konkursu stanęło 386 prac członków IPA z całego świata a wśród nich 2 prace naszego kolegi – członka regionu IPA Poznań Sebastiana Cichockiego.

Sebastian w kategorii dotyczącej pracy Policji przedstawił fotografię pt. „ Polska droga do tolerancji „ , które bezpośrednio obrazowało pracy poznańskiej Policji.

Zdjęcie to zyskało uznanie wśród  członków jury konkursu i zajęło II miejsce na świecie.

Gratulujemy koledze Sebastianowi i życzymy dalszych sukcesów nie tylko w pracy ale również w rozwijaniu jego hobby!!!

Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę Sebastiana.

Sebastian CICHOCKI z Poznania pracuje w Policji 22 lata i oprócz aktywnej pracy zawodowej od 2005 r. zaczął działać społecznie w sferze kultury.  Z grupą pasjonatów współtworzył „Galerię na Strychu” w Poznaniu, w której realizowane były  programy kulturalno- prewencyjne dla młodzieży i ogólno dostępne, cykliczne wystawy prac artystów- policjantów i artystów spoza resortu, które przyczyniły się do integracji przedstawicieli różnych środowisk twórczych. W latach 2008- 2013 zorganizował 5 dużych zbiorowych wystaw fotograficznych „FOTO- STISK 2008”, „Przyroda w obiektywie”, „Pejzaże polskie”, „Oblicza wody”, „Oblicza ptaków” wszystkie zakończone wydaniem okolicznościowych katalogów. W dorobku artystycznym znajdują się 4 indywidualne wystawy fotograficzne „Mój świat daleki i bliski” (2005), „Weneckie impresje” (2006), „Polska droga ku tolerancji” (2010), „Historia pewnego protestu…”(2013) oraz udział w kilkunastu wystawach zbiorowych eksponowanych m. in. na Międzynarodowych Targach Poznańskich, Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim i Urzędzie Miejskim w Poznaniu, Pałacu Działyńskich i Salonie Poznania oraz innych miejscach wystawienniczych w Poznaniu, Sapowicach, Sierakowie, Środzie Wlkp., Olsztynie, Wągrowcu i Katowicach. 

W ostatnich latach odniósł  szereg sukcesów w ogólnopolskich konkursach fotograficznych,  z czego najważniejszy w V Edycji Szkoły Mistrzów Gazety Wyborczej w 2010 r., gdzie zajął I miejsce.
seba


Względem siebie i swojej pracy fotograficznej bywa krytyczny nie kryjąc, iż jest przedstawicielem intuicyjnej, amatorskiej sceny fotograficznej. Ciągle poszukuje „obrazów”, które byłyby źródłem prawdziwej satysfakcji i twórczej dumy. Uwielbia przyrodę, zwłaszcza jej nieznane, lecz autentyczne oblicza, barwy, kształty i tajemniczy klimat. W niej odnajduje spokój i czas na zadumę i refleksję. Od lat prezentuje tezę, iż więcej prawdy i piękna można znaleźć w przyrodzie, niż w nas samych…

Powrót na górę strony