Delegacja IPA Debreczyn z wizytą w Poznaniu

wgrzy-1 247Na przełomie września a października gościła w Poznaniu delegacja naszych węgierskich przyjaciół z Debreczyna na czele z Prezesem Grupy IPA Debreczyn Kolegą Janosem Toth.

Była już to kolejna wizyta naszych węgierskich przyjaciół z regionu Debreczyn  z którym utrzymujemy przyjacielskie kontaktu od ponad 12 lat.

Poniedziałkowe przedpołudnie poświęcone zostały zwiedzeniu Muzeum Policji , które powstało w Poznaniu trzy lata temu, a po muzeum oprowadzał ich osobiście kustosz podinsp. Jarosław Szemerluk. Wspaniałe zbiory dotyczące działalności Policji w Polsce od roku 1919 do dnia dzisiejszego zrobiły ogromne wrażenie na naszych gościach.

W trakcie pobytu w Poznaniu nasi goście zostali przyjęci przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego, który zapoznał ich z pracą wielkopolskich policjantów oraz wręczył upominki związane z obchodami 95-lecia powstania Policji.
DSCF1641
Kolejne dni poświecone były zwiedzaniu zabytków Poznania, a jako pierwsze odwiedziliśmy Muzeum „ Brama Poznania ” znajdujące się na Ostrowie Tumskim. Jego nowoczesne wyposażenie oraz szeroko wykorzystana nowoczesna technika multimedialna obrazująca powstanie zarówno Poznania oraz Polski wzbudziła wśród naszych gości ogromne zainteresowanie. Popołudniowy czas to spotkanie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

W środowe przedpołudnie odwiedziliśmy Środę Wielkopolską, gdzie Komendant Powiatowy Policji insp. Paweł Wawrzyniak przedstawił pracę średzkich policjantów. W tym dniu spotkaliśmy się również z Burmistrzem Środy Wlkp. oraz odwiedziliśmy Gospodarstwo Agroturystyczne „ Pod Różą”, gdzie zostaliśmy przywitani przez gospodarza obiektu Stefana Kleczewskiego.

Czwartkowy dzień poświecony został wyjazdowi do Biskupina, gdzie gospodarzami byli nasi przyjaciele z Grupy Kujawsko-Pomorskiej IPA. W tym dniu obejrzeliśmy pozostałości wczesno-średniowiecznego grodu w Biskupinie a jego zwiedzanie odbyło się wspólnie z kolegą z IPA Niemcy, który odbywał staż zawodowy w naszym kraju.
wgrzy-1 247

Piątek to wizyta z Skoda Auto-Lab, gdzie nasi goście przeszli kilka prób samochodowych m.in., symulację dachowania oraz użycia pasów bezpieczeństwa. Było trochę strachu i śmiechu. Dzień zakończyliśmy zakupami pamiątek z Polski a w sobotę rano goście udali się do Debreczyna.
wgrzy-1 492

Powrót na górę strony