Strykowo - Otwieraliśmy boisko

IPA 800x533Na początku sierpnia br.  drużyna Regionu IPA Poznań została zaproszona przez działaczy Ludowego Zespołu Sportowego Spójnia ze Strykowa do rozegrania meczu  towarzyskiego w ramach zorganizowanego Festynu rodzinnego. Impreza odbyła się z okazji oddania do użytku wyremontowanego boiska.

Członkowie naszego stowarzyszenia realizując statutowe cele, nie tylko integrują się ze środowiskiem przedstawicieli służb mundurowych ale także z lokalną społecznością. Biorąc udział w imprezach organizowanych z okazji lub na rzecz jakiś inicjatyw, pokazują, że policjanci są wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy lub wsparcia. Udowadniają również, iż stojąc na straży praworządności i bezpieczeństwa w swej codziennej służbie, po zdjęciu munduru są także zwyczajnymi ludźmi, którzy lubią się bawić.


Przed meczem symbolicznego kopnięcia piłki inaugurującego grę na pełnowymiarowym obiekcie w Strykowie dokonali sekretarz Gminy Stęszew – Joanna Zaborska oraz Pyrek – maskotka policjantów, która szerzy wśród poznańskich i wielkopolskich dzieci reguły prawidłowych zachowań, postaw i zasad.
wraz z sekretarz gminy steszew 800x533
Na murawie, naprzeciw siebie, stanęli reprezentanci gospodarzy i gości. Mimo ambitnej walki i zaangażowania wynik był bezlitosny dla działaczy Spójni. Policjanci wygrali 4 :1.  Do przerwy było 2:0 po trafieniach Zbigniewa Plucińskiego i Tomasza Jagłowskiego z karnego. W drugiej połowie  dwa gole dołożył Robert Mak.

W trakcie rozgrywki, strażacy z miejscowej jednostki emocje na boisku studzili prysznicem ze swoich „sikawek”, co było nie lada urozmaiceniem w ten upalny dzień.

Jednak wynik meczu nie był  sprawą kluczową. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i możliwość sprawdzenia w walce z dobrym przeciwnikiem.

O jak najlepsze zintegrowanie obu środowisk, o wspaniałą oprawę imprezy zadbał jeden z policjantów, członek IPA - Mateusz Przybyłowski, który równocześnie zaangażowany jest w działalność  LZS Spójnia. Jego pomysłem między innymi było zorganizowanie konkursu ubijania piany z jajek na czas. W szranki stanęło siedem pań, z których najszybciej tej sztuki dokonała żona jednego z policjantów IPA - Pani Katarzyna Bartkowiak, która otrzymała puchar ufundowany przez pomysłodawcę.


Po części sportowej Festynu, wszyscy  bawiący przenieśli się nad jezioro gdzie w ośrodku wypoczynkowym „Feniks” do późnych godzin nocnych tańczyli , a na koniec obejrzeli  pokaz sztucznych ogni.

 
IPA 800x533
Drużyna IPA Poznań :

Maciej Lubczyński – Mariusz Ciesielski, Tomasz Jagłowski, Hubert Kołacki, Krzysztof Zastróżny, Przemysław Błażejak, Arkadiusz Korcz, Robert Mak, Sebastian Bartkowiak, Arkadiusz Nowicki, Zbigniew Pluciński. Trener: Michał Bartkowiak


pyrek1 800x394Drużyna działaczy LZS Spójni:

Krzysztof Rozumek – Norbert Bławat, Michał Kuźniarek, Jarosław Krupa, Marcin Targowski, Mateusz Przybyłowski, Marek Hojan, Marek Stanka, Jacek Nowicki, Maciej Rychlik, Radek Korbas, Marek Krupa, Zdzisław Borowicz, Miłosz Patelka, Jacek Kowalczyk, Krzysztof Robaszyński, Tomasz Szymański, Dawid Pogorzelczyk. Trener: Stanisław Majorczyk.

 

Powrót na górę strony