Wiosna już powitana

wiosna8W minioną sobotę członkowie i sympatycy Regionu IPA Poznań wraz z rodzinami zebrali się nad jeziorem w Błażejewku by wspólnie utopić Marzannę – symbol zimy.  Chociaż za oknami mokro, zimno i ponuro, to w sercach wszystkich już wiosennie.

Wszyscy dorośli byli pełni podziwu dla swoich pociech, którym przy robieniu Marzanny  nie przeszkadzał deszcz, śnieg, grad  i zimno. Gdy kukła była gotowa, wszyscy ramię w ramię, dzieci i ich rodzice, ruszyli w stronę jeziora. Tam, na pomoście, kukłę podpalono i wrzucono do wody.
Potem przyszedł czas na zabawę. Maluchy wsiadły na bryczkę, a starsze dzieci wzięły udział w zawodach strzeleckich, które zorganizował kol. Marek Stebach (Dziękujemy!). Pan Woźnica starał się jak mógł by czas w drodze nie dłużył się i nie znudził nikogo, wybierając trasy leśnymi duktami, gdzie nie raz i nie dwa trzeba było mocno się trzymać i robić uniki przed gałęziami. Maluchy aż piszczały z uciechy.
Było coś dla ducha ale i dla ciała. Zmarznięci ale też zadowoleni uczestnicy z apetytem zjedli gorącą grochówkę, zakąszając specjalnie upieczonym na tą okazję chlebem ze smalcem. A później wszyscy zebrali się przy ognisku by na ogniu upiec kiełbaski.
Ponieważ zbliżają się Święta Wielkanocne, z tej też okazji, na koniec imprezy,  wszystkie pociechy dostały  słodycze i upominki. Natomiast Prezes Regionu IPA Poznań Witek Drzażdżyński wręczył dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu strzeleckiego.
Wszyscy rozstawali się w znakomitych humorach, zadowoleni z udanej imprezy pomimo, że pogoda wcale nie była wiosenna.Powrót na górę strony