Kulig bez śniegu - też fajny !

P2040020W minioną sobotę Region IPA Poznań zaplanował dla swoich członków i sympatyków kulig. Niestety biały puch nie pojawił się. Lecz nie zawiodły chęci i dobre humory. Miało być szaleństwo na śniegu, a wyszła biesiada przy ogniu. Impreza odbyła się na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego w Błażejewku.

Termin zaplanowanego kuligu zbliżał się dużymi krokami, a śniegu niestety nie było. To jednak nie było żadną przeszkodą dla chętnych spędzić ten czas w Błażejewku i spotkać się z innymi. Do ośrodka przyjechali rodzice ze swymi pociechami.

P2040012

                W samo południe kol. Witek Drzażdżyński ogłosił rozpoczęcie imprezy i rozpalono ognisko. „Ipowska Brać” chwyciła za kije i zaczęło się grupowe pieczenie kiełbasek. W czasie gdy jedni uczestnicy upajali się świeżym powietrzem inni raczyli się wojskowa grochówką i pajdą chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Najedzeni i rozgrzani uczestnicy wyruszyli na wspólny spacer do zwierzyńca, który znajduje się na terenie ośrodka. Dzieci miały dużo frajdy i uciechy karmiąc zwierzęta. Niewątpliwą atrakcją był czterotygodniowy, rozbrykany źrebaczek. 
P2040065                            Na koniec imprezy kol. Witek wręczył paczki ze słodyczami wszystkim pociechom, które pomimo niesprzyjającej aury, przyjechały i bawiły się równie dobrze jak ich rodzice.

Powrót na górę strony