Szpital w Górznie - warto przeczytać !!!
To motto i zarazem misja całego personelu Szpitala Rehabilitacyjnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, którego placówka znajduje się na terenie powiatu leszczyńskiego w miejscowości Górzno.
Szpital Rehabilitacyjny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Górznie, mieści się w pięknym, neoklasycystycznym pałacu z początku XX wieku. Otoczenie pełne zieleni, pobliże lasów i pół, spokój i cisza wszystko to sprzyja rekonwalescencji. Jednak nic tak nie pomaga pacjentom w walce o zdrowie jak uśmiech, życzliwość, cierpliwość, troska i pełne poświęcenie personelu szpitala. Począwszy od Pani Dyrektor Magdaleny Wilk poprzez rehabilitantów, salowe, kucharki oraz kadrę zatrudnioną w przyszpitalnej placówce szkolnej. Sposób pracy osób tam zatrudnionych budzi szczególne uznanie.
Z punktu widzenia pacjenta, niezwykle ciężka praca wykonywana jest w tej placówce w sposób znakomity tak w sensie organizacyjnym, jak i w wymiarze ludzkim. Zwykła życzliwość, powszechny uśmiech i wyczuwalny, ciepły stosunek do pacjenta jest rzeczą bardzo trudną do osiągnięcia. W tym przypadku udało się to świetnie !
Szpital cieszy się uznaniem nie tylko pacjentów :
Szpital zatrudnia 90 osób, a Pani Magdalena Wilk juz piętnasty rok jako Dyrektor Szpitala współnie ze swoimi pracownikami "walczy" o zdrowie pacjentów.
Na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, szpital w Górznie wykonuje usługi medyczne zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Zakres usług dla wszystkich obejmuje rehabilitację neurologiczną z chorobami układu nerwowego, rehabilitację ogólnoustrojową ze schorzeniami narządów ruchu oraz rehabilitację pulmonologiczną dla dzieci z chorobami układu oddechowego. Trafiają tam pacjenci mali i duzi między innymi po udarach mózgu, z dziecięcym porażeniem mózgowym, urazami czaszkowo-mózgowymi, po zabiegach operacyjnych rdzenia kręgowego, ze stwardnieniem rozsianym, z wadami postawy, po skomplikowanych złamaniach kości, ze zmianami zwyrodnieniowymi, po zabiegach endoprotezoplastyki, z astmą oskrzelową, stanami po zapaleniu płuc.
Szpital przyjmuje pacjentów na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza specjalistę: neurologa, neurochirurga, reumatologa, pulmonologa, alergologa, ortopedy, a także na podstawie skierowania prosto z oddziałów szpitalnych (po pobycie w szpitalu na oddziałach: neurochirurgii, neurologii, chirurgii, chirurgii urazowej i ortopedii).
Ponadto znajduje się tu także Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego, w którym prowadzona jest rehabilitacja dzieci w warunkach ambulatoryjnych.
Do dyspozycji pacjentów szpitalnych są sale 2,3 i 6-osobowe. Na miejscu jest też pralnia, gdzie odświeżane są ubrania małych kuracjuszy. Wszystkie pomieszczenia są sukcesywnie remontowane.
Szczegółowy zakres usług świadczonych przez szpital w Górznie dla dorosłych i dla dzieci znajdziesz TUTAJ
Jeżeli Ty lub Twoje dziecko nie leżało w szpitalu, lub nie masz skierowania od lekarza specjalisty, wówczas Wasz lekarz rodzinny może wystawić skierowanie do Poradni Rehabilitacyjnej Szpitala MSW w Górznie.
Zadzwoń ( specjalnie dla policjantów : Pani Magda Szabel 65 53 61 228, lub sekretariat 65 53 61 200/248) lub prześli podanie faksem ( 65 53 69 452) do Szpitala napewno oddzwonią by uzgodnić termin i warunki przyjęcia. Jak zapewnia Pani Dyrektor Magdalena Wilk, każda prośba o przyjęcie skierowana od policjantów rozpatrzona będzie ze szczególna uwagą i personel zrobi wszystko by była rozpatrzona pozytywnie !
Jeżeli leczenie przypadnie w czasie roku szkolnego dzieci mają możliwość kontynuacji nauki w przyszpitalnej szkole podstawowej oraz gimnazjum, posiadającej m.in. specjalistyczny sprzęt komputerowy, przeznaczony dla dzieci niepełnosprawnych. Szkoła funkcjonuje w budynku Szpitala.
Słowa Janusza Korczaka : "Powiedz dziecku, że jest dobre,
że umie, że potrafi"
nie są tylko słowami pisanymi czy czytanymi dla nauczycieli i dyrekcji Szkoły.
Aby zostać uczniem Szkoły Przyszpitalnej trzeba dostarczyć:
- skierowanie od lekarza rodzinnego do Poradni Rehabilitacyjnej
- lub skierowanie do szpitala od lekarza specjalisty
- lub skierownie do szpitala prosto z oddziału ( po pobycie w innym szpitalu)
Szczegółowe informacje o Szkole zobacz TUTAJ