Program "Leonardo da Vinci"
Mł. insp. Krzysztof Jarosz podpisał dzisiaj umowy finansowe dla realizacji dwóch projektów mobilności w programie „Leonardo da Vinci”.Celem pierwszego z projektów pt. „Doskonalenie kompetencji Policji w zakresie zabezpieczania międzynarodowych imprez masowych” jest podniesienie kompetencji funkcjonariuszy i pracowników wielkopolskiej Policji w zakresie zabezpieczania imprez masowych i międzynarodowych.
Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym
Komisji Europejskiej w ramach programu
„Uczenie się przez całe życie”
Mł. insp. Krzysztof Jarosz podpisał dzisiaj umowy finansowe dla realizacji dwóch projektów mobilności w programie „Leonardo da Vinci".
Celem pierwszego z projektów pt. „Doskonalenie kompetencji Policji w zakresie zabezpieczania międzynarodowych imprez masowych" jest podniesienie kompetencji funkcjonariuszy i pracowników wielkopolskiej Policji w zakresie zabezpieczania imprez masowych i międzynarodowych. Projekt jest skierowany do funkcjonariuszy z komórek organizacyjnych i jednostek Policji województwa wielkopolskiego bezpośrednio zaangażowanych w realizację zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w związku z masowymi imprezami sportowymi, zgromadzeniami publicznymi i innymi działaniami, które wymagają zespołowej pracy Policji, w tym antyterrorystycznymi oraz do pracowników Policji odpowiedzialnych za policyjną współpracę międzynarodową oraz za współpracę z podmiotami zewnętrznymi.
Beneficjenci programu wezmą udział w trzech tygodniowych wizytach w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Holandii w trakcie których będą mogli aktywnie wymieniać doświadczenia z miejscowymi specjalistami w dziedzinie zapewniania bezpieczeństwa publicznego.
Wartość projektu: 47 457 EUR (100% dofinansowanie Komisji Europejskiej)
Okres realizacji projektu: 2011 r.
Podstawowym celem drugiego z projektów pt. „Europejskie laboratoria kryminalistyczne - wymiana doświadczeń w zakresie badań śladów i dowodów rzeczowych" jest podniesienie kompetencji funkcjonariuszy i cywilnych ekspertów Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w zakresie badań śladów i dowodów rzeczowych pozostawionych przez sprawców w miejscu popełnienia przestępstwa.
Założeniem projektu jest również doskonalenie umiejętności miękkich związanych ze współpracą z zagranicznymi funkcjonariuszami służb publicznych, które są niezbędne przy prowadzeniu międzynarodowej kooperacji policyjnej.
Celem projektu jest również uzyskanie obustronnej korzyści ze współpracy oraz możliwość konfrontacji własnych doświadczeń w kontekście stosowanych metod badawczych i wprowadzania systemu zarządzania jakością.
Beneficjenci programu wezmą udział w tygodniowej wizycie w Wiesbaden w Niemczech (Hesja) w trakcie której będą mogli aktywnie wymieniać doświadczenia z miejscowymi specjalistami z zakresu badań kryminalistycznych.
Okres realizacji projektu: 2011 r.
RAPORT KOŃCOWY PROJEKTU 1.71 Mb
ANKIETY REKRUTACYJNE:
Niemcy - ankieta rekrutacyjna IMA 181.00 Kb
Wielka Brytania - ankieta rekrutacyjna - IMA 181.00 Kb
Holandia - ankieta rekrutacyjna - IMA 181.00 Kb
Niemcy - ankieta rekrutacyjna LAB 182.00 Kb