Projekty realizowane

KWP - Nowy sprzęt wielkopolskiej Policji - video

Policjanci z Wielkopolski pod koniec września wzbogacili się o 5 nowych samochodów terenowych razem z łodziami i specjalnymi przyczepami umożliwiającymi ich transport. Nowy nabytek umożliwi dotarcie do miejsc zagrożenia nawet w trudnym terenie. Funkcjonariusze wzięli również udział szkoleniu umożliwiającym kompleksowe wykorzystanie otrzymanego sprzętu.


29 września policjanci z pięciu jednostek woj. wielkopolskiego otrzymali samochody terenowe razem łodziami . Sprzęt został przekazany w ramach realizacji projektu zakupu specjalistycznego sprzętu dla wielkopolskiej Policji w celu zapobiegania i likwidacji skutków klęsk żywiołowych i awarii środowiskowych. Dzięki nowemu nabytkowi, policjanci będą mogli dojechać i interweniować nawet w trudno dostępnych miejscach. Każdy pojazd ma na wyposażeniu zestaw do zapobiegania i neutralizacji skażeń środowiska. Całość została sfinansowana z europejskiego funduszu rozwoju regionalnego oraz budżetu państwa.

Na terenie pow. śremskiego pod okiem doświadczonych instruktorów, policjanci poznawali techniki jazdy samochodem terenowym. Na kilku modułach ćwiczyli opanowywanie i wykorzystanie możliwości terenowych otrzymanych aut. Jazda w terenie różni się znacznie od tej szosowej. Kierowca o wielu wyrobionych już nawykach musi zapomnieć i nauczyć się zupełnie nowych rzeczy. Po części teoretycznej, funkcjonariusze mogli sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce. W drugiej części zajęć zwodowano  nowe łodzie i sprawdzono ich możliwości. Szkolenie przełoży się na zwiększenie efektywności i skuteczności podczas pełnienia codziennej służby.{flvremote}/biblioteka/filmy3/off-road-vid.flv{/flvremote}


 

Powrót na górę strony