Aktualności

Dzień Kobiet w Wielkopolskiej Policji

Na to, że panie jeżdżą bezpieczniej niż mężczyźni, wskazują statystyki. Dane wyraźnie pokazują, że to mężczyźni są sprawcami znacznej większości wypadków i kolizji drogowych. W roku 2023 na terenie Wielkopolski mężczyźni, którzy kierowali pojazdami byli sprawcami 2034 wypadków drogowych oraz 23476 kolizji. Kobiety w tym samy czasie przyczyniły się do powstania 1230 wypadków i 11622 kolizji drogowych.

W Internecie można znaleźć wiele memów i dowcipów na temat wątpliwych umiejętności i nieoczekiwanych zachowań na drodze dotyczących pań. Realia pokazują, że kobiety doskonale radzą sobie za kierownicą. Panie prowadzą nie tylko auta osobowe. Kobiety ścigają się na torach, biorą udział w rajdach samochodowych. Jeżdżą ciężarówkami, kierują tramwajami i autobusami miejskimi. Kobietę za kierownicą można spotkać w radiowozie i na motocyklu. Płeć nie ma wpływu na to, kto jakim jest kierowcą, liczą się indywidualne predyspozycje i umiejętności. Jedno jest pewne, „Kobieta za kierownicą łagodzi obyczaje”.

Wielkopolscy policjanci wręczali tulipany wszystkim Paniom za kierownicą, składając jednocześnie życzenia w dniu ich święta. W nietypowy sposób promowali bezpieczne zachowanie na drodze i przypominali o przestrzeganiu przepisów.

Drogie Panie!

Wielkopolscy policjanci Ruchu Drogowego życzą Wam bezpiecznej podróży i tylko życzliwych uczestników ruchu drogowego, każdego dnia!

 

Powrót na górę strony