Aktualności

KWP - 16 kierowców na „podwójnym gazie” na wielkopolskim odcinku Autostrady A-2

Od wczesnych godzin porannych wielkopolska drogówka prowadziła działania „TRZEŹWOŚĆ” na wielkopolskim odcinku Autostrady A-2. W samej Wielkopolsce ujawniono 16 kierowców na „podwójnym gazie”.

Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg przeprowadzane były
na wielkopolskim odcinku Autostrady A-2. 31 lipca policyjne patrole od wczesnych godzin porannych dążyły do skontrolowania stanu trzeźwości u jak największej liczby kierowców.

Na dalszym odcinku Autostrady A-2 akcja była kontynuowana również przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Łodzi oraz Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Działania „Trzeźwość” prowadzone są cyklicznie w różnych miejscach i o różnych porach. Mają one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez eliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców. Są oni bowiem zagrożeniem dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pomimo cykliczności działań, zaostrzeniu przepisów niestety nieodpowiedzialnych nie brakuje. W ciągu trzech godzin, tylko w Wielkopolsce policjanci ujawnili 16 kierowców na „podwójnym gazie”.

Warto również wspomnieć o fakcie, że większość tych kierowców prowadziła pojazdy ciężarowe i dostawcze. Jeden z nich wykazał się ogromną nieodpowiedzialnością, gdyż kierował cysterną z gazem.

Wszyscy nieodpowiedzialni stracili prawo jazdy i odpowiedzą za popełniony czyn, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Za współpracę dziękujemy kolegom i koleżankom z Łodzi i Gorzowa Wielkopolskiego.

Izabela Czerwińska/MM

  • badanie alkomatem
Powrót na górę strony