Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - XIII Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa – znamy zwycięzców!

Data publikacji 07.06.2022

W przepięknych okolicznościach przyrody w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbył się XIII Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych. Właśnie poznaliśmy zwycięzców!

Spokojna i malownicza okolica, a także słoneczna pogoda sprzyjała uczestnikom z całego kraju 
w zmaganiach podczas konkurencji turnieju. W eliminacjach finałowych udział wzięło 9 drużyn. Młodzież zmagania o miejsce na podium rozpoczęła 6 czerwca br. Uczestnicy zmierzyli się z testami z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz ze skrzyżowań. Sprawdzili również swoje możliwości w konkurencji z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnego dnia z samego rana w Zespole Szkół w Broniszewicach odbywały się konkurencje praktyczne. Wśród nich jazda rowerem po torze przeszkód – konkurencja polegała na sprawnym pokonaniu rowerowego toru przeszkód oraz jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego. W tej konkurencji uczestniczy mieli zadanie przejechać zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.
Okolica oraz przyjazna atmosfera pomogły w zwalczeniu stresu. W bardzo przyjaznej atmosferze poznaliśmy zwycięzców:

I miejsce : Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 w Kaliszu
Wiktor Przysło, Krystian Ziółkowski, Fabian Libudzic

II miejsce:  Szkoła Podstawowa nr 75 w Poznaniu
Weronika Stanecka, Stanisław Dornowski, Kacper Hemmerling

III miejsce:   Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Policach
Kacper Karczewski, Szymon Fedorowski, Antoni Chlastawa

I miejsce w kwalifikacji indywidualnej podczas turnieju zajął - Wiktor Przysło – ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu.


Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Gratulujemy również opiekunom drużyn i życzymy dalszych sukcesów zawodowych oraz tak wspaniałych podopiecznych!

Izabela Czerwińska/lk
 

Powrót na górę strony