Porady Prewencyjne

Cyberprzemoc - Porady Prewencyjne

malpa-ikonaGdzie szukać informacji, porady, pomocy w przypadku zagrożeń związanych z wykorzystaniem sieci Internet? Na przykład w poradniku "Cyberprzemoc" wydanym dzięki współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Poznań.

 

Pomocy i informacji można szukać w następujących instytucjach:

 

 

 POLICJA 
997 lub 112
 (czynne całą dobę)

Podstawowe informacje dotyczące problematyki zagrożeń związanych z Internetem zawierają także Porady prewencyjne pod tytułem CYBERPRZEMOC wydane dzięki współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA Region Poznań.


FUNDACJA DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ

„Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci”

800 100 100

800 100 100 to bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.

„Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży”

116 111
(całodobowo, siedem dni w tygodniu)

www.116111.pl/napisz

Telefon 116 111 służy młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość dzielenia się troskami, rozmawiania o sprawach dla siebie ważnych oraz wsparcia w trudnych sytuacjach, w tym o niebezpiecznych sytuacjach, które spotykają je w Internecie. Telefon jest anonimowy i całkowicie bezpłatny, działa 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę - istnieje także możliwość komunikacji online.

 

„Poradnia dziecko w sieci”

22 826 88 62 
poradniadws@fdds.pl

Zajmuje się pomocą dzieciom, które doświadczyły: cyberprzemocy, kontaktu ze szkodliwymi treściami w internecie, m.in. pornografią, uwodzenia i wykorzystania seksualnego online, innych trudnych sytuacji związanych z korzystaniem z urządzeń ekranowych. Konsultacje psychologiczne stacjonarne i online, terapia indywidualna i grupowa, rodzinne spotkania rozwojowe, grupy wsparcia dla młodzieży i dorosłych, grupy psychoedukacyjne i rozwojowe, szkolenia i warsztaty.

 

INSTYTUT NAUKOWY „NASK”

„Dyżurnet.pl”

Dyżurnet.pl stworzony został przez zespół ekspertów Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK). Działa jako punkt kontaktowy do zgłaszania nielegalnych treści w Internecie – przede wszystkim materiałów prezentujących seksualne wykorzystanie dzieci. Pomaga w zwalczaniu naruszeń w Internecie, prowadzi również działania informacyjne i edukacyjne, adresowane do różnych grup użytkowników.

www.dyzurnet.pl

dyzurnet@dyzurnet.pl
(zgłaszanie nielegalnych treści)

801 615 005
(koszt połączenia lokalnego)


RZECZNIK PRAW DZIECKA

Dziecięcy Telefon Zaufania

800 12 12 12
(Telefon jest czynny całą dobę, siedem dni w tygodniu)

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka to bezpłatna, działająca całodobowo telefoniczna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży. Specyfiką Dziecięcego Telefonu Zaufania jest jego dwojaki charakter - z jednej strony jest to telefon zaufania, z drugiej pełni on rolę telefonu interwencyjnego.Psycholodzy, pedagodzy, prawnicy udzielają niezbędnego wsparcia wszystkim dzwoniącym dzieciom. Pod numer interwencyjny osoby dorosłe mogą zgłaszać problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.

www.bprd.gov.pl

rpd@brpd.gov.pl

22 583 66 00

Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania. Zespół Dziecięcego Telefonu Zaufania prowadzi także edukację upowszechniającą prawa dziecka poprzez spotkania oraz zajęcia edukacyjne.

Umiejscowienie Dziecięcego Telefonu Zaufania w strukturach Biura Rzecznika Praw Dziecka umożliwia jego konsultantom możliwość zajmowania się problemem, monitorowanie sytuacji oraz organizowanie dalszej pomocy w oparciu o współpracę z wieloma instytucjami.

Kontakt:

Rzecznik Praw Dziecka

ul. Przemysłowa 30/32
00-450 Warszawa
Tel. (22) 583 66 00

fax: (22) 583 66 96

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony