Aktualności

Leszno – Wojewódzki Ogólnopolski Głos Profilaktyki

DSC 0677Na leszczyńskiej Skateplazie wybrzmiał Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Młodzież promowała życie wolne od uzależnień i przemocy, wybijając zryw wolnych serc. Świętowanie programu "Profilaktyka, a Ty" połączone było z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Już od 11 lat, co roku o tej samej porze, wybijany jest Zryw Wolnych Ser. Młodych serc wolnych od przemocy i uzależnień. Tego dnia młodzież w całej Polsce wyraża swój sprzeciw wobec wszelkim uzależnieniom i używkom.

Te idee przyświecają corocznym, ogólnopolskim spotkaniom społeczności PaT. W tym roku, 1 czerwca na leszczyńskiej Skateplazie świętowano wojewódzkie obchody programu profilaktyczno-edukacyjnego Komendy Głównej Policji. Swoje wsparcie dla działania młodzieży wyrazili: przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu nadkom. Maciej Purol, reprezentujący Wojewodę Wielkopolskiego Feliks Kosicki, Komendant Miejski Policji w Lesznie pełniący obowiązki kom. Arkadiusz Milewski, przedstawiciele urzędu Miasta Leszna i Starostwa Powiatowego w Lesznie oraz inni zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęto happeningiem młodzieży, która na barwnych transparentach prezentowała hasła profilaktyczne. Następnie odczytano odezwę społeczności PaT, a zaraz po niej przez 60 sekund zgromadzeni wybijali rytm bicia serca, wolnego od uzależnień. Następnie młodzież zaprezentowała program muzyczno-artystyczny, w tym między innymi pokaz w wykonaniu leszczyńskich mażoretek oraz tańca belgijskiego.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki obchodzony jest w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Dlatego w dalszej kolejności programu, leszczyńska Policja przygotowała mnóstwo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta. Dzieci mogły podziwiać efektowny pokaz Samodzielnego Pododdodziału Antyterrorystycznego Policji oraz pokaz tresury psów służbowych. Każdy maluch mógł wsiąść do policyjnego radiowozu, motorówki, czy na motocykl. Można było skorzystać z przejażdżki rowerowej w miasteczku ruchu drogowego oraz z symulatora zderzenia czołowego. Policyjny namiot, pod którym dzieci rozwiązywały krzyżówki i kolorowały kolorowanki o tematyce policyjnej był oblegany do samego wieczora.



Ogólnopolski Głos Profilaktyki obchodzony był również w innych miastach Wielkopolski:

KPP CHODZIEŻ



KPP KĘPNO



KPP MIĘDZYCHÓD



KPP KOŁO



KPP NOWY TOMYŚL



KPP OBORNIKI



KPP PIŁA



KPP SŁUPCA



KPP ŚRODA WLKP.



KPP ZŁOTÓW




Powrót na górę strony