Współczesne zagrożenia młodzieży. Skala problemu – przeciwdziałanie
W dniu 16 maja 2016 roku na terenie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz Sądu Okręgowego w Poznaniu w ramach projektu pn. „Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych" odbyła się konferencja pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu we współpracy z Departamentem Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Sądem Okręgowym w Poznaniu i Zakładem Resocjalizacji Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu w dniu 16 maja 2016 roku zorganizowała konferencję pt. Współczesne zagrożenia młodzieży. Skala problemu – przeciwdziałanie.
W procesie wspierania rozwoju młodzieży, czuwania nad ich bezpieczeństwem, reagowania na wszelkiego rodzaju zagrożenia niezbędna jest podstawowa wiedza o niebezpieczeństwach, które w chwili obecnej najczęściej dotykają młodych ludzi.
Tę edukację dorosłych aktywnie wspierają członkowie „Obserwatorium” organizując m.in. spotkania, warsztaty, szkolenia - uświadamiające skalę i rodzaje najnowszych ryzykownych zachowań.
Podstawowym zdiagnozowanym przez to gremium obszarom poświęcono panelową konferencję, skupiającą się na tematach dotyczących m.in.: przemocy, zażywania środków odurzających, zagrożeniom psychosomatycznym. Szeroko omówiono istotne z punku widzenia przeciwdziałania - symptomy i objawy niebezpiecznych zachowań - proponując pakiet działań zapobiegawczych i przedsięwzięć profilaktycznych.