Aktualności

Jarocin – Debata z seniorami

d3Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie zorganizował debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa seniorów. Uczestnicy spotkania wysłuchali porad o sposobach unikania zagrożeń. Mieli także okazję do poinformowania funkcjonariuszy o własnych obserwacjach dotyczących bezpieczeństwa w gminie.



22 czerwca w Sali Kominkowej Pałacu Radolińskich w Jarocinie odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu seniorów. Spotkanie zostało zorganizowane przez Komendanta Powiatowego Policji w Jarocinie. Uczestniczyli w nim przede wszystkim starsi mieszkańcy gminy. Celem debaty było określenie zagrożeń, z jakimi zebrani w sali goście spotykają się na co dzień. Obrady miały zachęcić samorządowców, mieszkańców oraz policjantów do wspólnej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w gminie Jarocin.

W spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Burmistrza Gminy Jarocin Robert Kaźmierczak, Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie mł. insp. Krzysztof Rzepczyk, jego z-ca podinsp. Andrzej Boruta, a także przewodniczący rad osiedlowych oraz mieszkańcy gminy Jarocin. Policjanci rozpoczęli debatę od przedstawienia stanu bezpieczeństwa na terenie gminy. Zaprezentowali efekty pracy stróżów prawa oraz przedsięwzięcia realizowane przez Policję w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom gminy, zarówno seniorom jak i najmłodszym. Podinsp. Andrzej Boruta omówił najczęściej spotykane przestępstwa, których ofiarami są osoby starsze. Seniorzy wysłuchali także porad, w jaki sposób unikać zagrożeń i jak postępować, by nie stać się ofiarą przestępstwa.

Następnym punktem spotkania była dyskusja zebranych w auli gości. Mieszkańcy zgłaszali postulaty dotyczące w szczególności zagrożeń występujących na przebiegających przez gminę drogach. Głównie uczestnicy debaty informowali o uciążliwościach związanych z rowerzystami jeżdżącymi po chodnikach, a także z zagrożeniami występującymi na drodze krajowej nr 11.

Na zakończenie, mieszkańcy podziękowali jarocińskiej Policji za współpracę i jej efekty w postaci wzrostu poczucia bezpieczeństwa społeczeństwa. Rezultatem wspólnego działania instytucji i mieszkańców jest między innymi zmniejszenie liczby przypadków, w których osoby starsze padają ofiarami przestępców. Statystyki pokazują, że kooperacja różnych podmiotów i organizowanie tego typu spotkań prewencyjnych mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony