Cyber-dzień w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Poznaniu
Stowarzyszenie Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Poznaniu, zorganizowali przedsięwziecie edukacyjno-prewencyjne w zakresie przeciwdziałania cyberprzemocy pod nazwą „Cyber dzień w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Poznaniu", które odbyło się w ramach projektu pt. „Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych”.
Wzięło w nim udział ok. 150 uczniów klas drugich Gimnazjum ZSO nr 2 w Poznaniu. Przedsiewzięcie podzielone zostało na dwie części, w pierwszej - panelowej problematykę cyberprzemocy wśród młodzieży przedstawili eksperci z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Zespołu Kuratorów Sądowych Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz wydziałów Prewencji i do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
W części drugiej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Mówimy NIE cyberprzemocy. Cyberzagrożenia pod lupą".
Najlepsze cyberspoty przygotowane przez uczniów zostały uhonorowane atrakcyjnymi nagrodami przekazanymi przez Sponsorów – INEA oraz Teatr Polski w Poznaniu.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Aleksandra Olszewska, Karolina Olejniczak, Wiktoria Szała, których dzieło prezentujemy poniżej,
II miejsce – Filip Spychała,
III miejsce – Julia Gandecka.
Wyróżnienia przyznano:
pierwsze: Patrycji Nowaczyk,
drugie: Hubertowi Rosińskiemu, Jarosławowi Szymkowiakowi oraz Filipowi Glista.
Spotkanie zakończyło się występem teatralnym pt. „Samotność” zaprezentowanym przez szamotulską Grupę PaT, która działa w ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a TY”.
Uczestnikom konkursu gratulujemy ciekawych pomysłów i zaangażowania w profilaktykę równieśniczą.
{flvremote}/biblioteka/filmy4/1-miejsce.flv{/flvremote}