Aktualności

Aktywni 50+ na Międzynarodowych Targach Poznańskich

IMG 0110Miniony weekend upłynął w Poznaniu między innymi na prezentacji różnorodnej oferty skierowanej do osób w wieku senioralnym w ramach IV edycji targów Aktywni 50+ zorganizowanej pod egidą Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wielkopolska Policja po raz kolejny aktywnie włączyła się w organizację i czynny udział tej największej w skali kraju inicjatywy, której adresatem są osoby w wieku poprodukcyjnym.

W ostatnich latach seniorzy stają się coraz bardziej znaczącą i operatywną grupą odbiorców wszelkiego rodzaju usług. Warto zauważyć, iż pomimo faktu że ludzie starsi stanowią niejednorodną grupę społeczną - zapotrzebowanie na produkty im dedykowane stale wzrasta. Są wśród nich osoby niesprawne, samotne, żyjące ze skromnej emerytury czy renty, które wymagają wsparcia i opieki ze strony państwa, samorządu i pomocy społecznej. Ale to również stale powiększająca się grupa osób aktywnych, wykształconych, w miarę sprawnych i samodzielnych, która poszukuje oferty rynkowej dostosowanej do swoich potrzeb i możliwości.

Wystawa targowa Aktywni 50+ systematycznie rozwijając się przyciąga coraz szersze rzesze zarówno wystawców jak i zwiedzających, czyli potencjalnych usługobiorców. Biorąc pod uwagę bardzo wysoką frekwencję tych ostatnich wydaje się nieodległym postawienie w pełni zasadnej tezy o nieobecnych na targach Aktywni 50+ usługodawcach, którzy z tego właśnie powodu nie mają racji… bytu na rynku.

Głównym celem oferty prewencyjnej zaproponowanej na wystawie przez Policję było podniesienie świadomości społecznej ukierunkowanej na proces wiktymizacji osób starszych oraz propagowanie bezpiecznych zachowań wśród seniorów. Dystrybucja materiałów profilaktycznych dotyczących oszustw na wnuczka oraz procedur zastrzegania utraconych dokumentów pozwoliła na dotarcie do szerokiego grona zainteresowanych odbiorców. Dzięki współpracy z Komendą Stołeczną Policji oraz Związkiem Banków Polskich możliwe było prezentowanie materiałów audiowizualnych kładących nacisk na podnoszenie świadomości osób starszych w obszarze zagrożeń związanych m.in. z przestępczością, patologiami oraz wykształcanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, w tym reagowania oraz powiadamiania o zagrożeniach. Dużą wagę przywiązano także do zaktywizowania środowiska seniorów do współdziałania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w środowisku lokalnym.

Powrót na górę strony