Porozumienia

Kalisz - Podpisanie listu intencyjnego

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński oraz dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. I.J.Paderewskiego w Kaliszu Pani Izabela Kotkowska podpisali list intencyjny. Dzięki temu kaliscy policjanci swoim doświadczeniem oraz wiedzą będą wspierać młodzież z klas mundurowych. Uczniowie będą mieli możliwość poznania specyfiki pracy w Policji, a także będą współuczestniczyć w pracy profilaktycznej funkcjonariuszy i w organizowanych przez policjantów przedsięwzięciach.

14 lutego br. na terenie IV Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego, dotyczącego współpracy między Policją a szkołą. Stosowny dokument sygnowali Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński oraz dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego w Kaliszu Pani Izabela Kotkowska. Założeniem obu stron jest stworzenie takich warunków kształcenia, które w sposób najbardziej realistyczny i profesjonalny pozwolą uczniom klas mundurowych zapoznać się ze specyfiką zawodu policjanta oraz zdobyć niezbędną wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną związaną z tym zagadnieniem. Współpraca przy realizacji zadań na rzecz edukacji oraz propagowanie działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki, a także kształtowanie postaw patriotycznych i społecznych młodzieży z klas mundurowych, to podstawowe założenia porozumienia. Zajęcia z uczniami klas mundurowych współprowadzić będą kaliscy policjanci. Młodzież będzie uczestniczyć w lekcjach pokazowych organizowanych na terenie jednostki Policji, a także będzie brać udział w tematycznych zajęciach dydaktycznych, mających na celu podnoszenie ich świadomości prawnej i społecznej za stan bezpieczeństwa publicznego. Uczniowie będą również zapraszani do udziału w organizowanych przez Policję uroczystościach, obchodach świąt państwowych, a także do czynnego udziału w działaniach profilaktycznych skierowanych do lokalnej społeczności.

Współpraca Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu ze szkołami realizującymi program klas mundurowych rozpoczęła się w 2011r. IV Liceum Ogólnokształcące jest piątą placówką oświatową na terenie miasta i powiatu kaliskiego, która będzie objęta patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Anna Jaworska - Wojnicz / RKG

 

  • 1402
  • 1402
  • 1402
  • 1402
  • 1402
  • 1402
Powrót na górę strony