Aktywność i inicjatywy

Indeks Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Indeks Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie dla uczennicy Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu


Magdalena Andrzejczak, uczennica klasy policyjnej Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu, została laureatką finału Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, zdobywając indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia WSP.

W tegorocznej edycji konkursu, objętej honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, wzięło udział 150 osób z 43 szkół z całej Polski. Kadeci musieli napisać wypracowanie na wskazany temat oraz zaliczyć niełatwy test wiedzy, aby znaleźć się w najlepszej trzydziestce w kraju. Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN reprezentowało w finale Olimpiady Policyjnej dwoje kadetów – Magdalena Andrzejczak i Marcin Henke, którzy rywalizowali z pozostałymi finalistami w dwóch konkurencjach – egzaminu ustnego z wiedzy i zawodach sportowych.  

Warto zauważyć, że byli oni jedynymi reprezentantami Wielkopolski w finale Olimpiady Policyjnej w Szczytnie, stąd ich sukces, a zwłaszcza zdobycie indeksu przez Magdę,  tym bardziej  zasługują na uznanie.

Serdecznie gratulujemy kadetom Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu i życzymy im dalszych sukcesów na drodze kariery mundurowej.

Powrót na górę strony