Aktywność i inicjatywy

Wągrowiec - Policyjna musztra i zajęcia w terenie z uczniami

1Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu zrealizowali kolejne zajęcia z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu. Tym razem prowadzący zajęcia funkcjonariusze pokazali młodzieży policyjną musztrę. Ponadto zorganizowali symulacje akcji poszukiwawczych.


Policjanci współpracują między innymi z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. ppłk. dr Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu. Mundurowi 14 kwietnia br. zrealizowali dla uczniów tej placówki zajęcia w terenie z zakresu prowadzenia akcji poszukiwawczych. Przeprowadzili symulacje poszukiwania uciekiniera z zakładu karnego oraz poszukiwania osoby zaginionej, która zasłabła w lesie. Szkolenie wymagało od uczniów nie tylko wysiłku, zdyscyplinowania i umiejętności sprawnego poruszania się w terenie, ale także wykorzystania elementów musztry policyjnej i wcześniej zdobytych umiejętności z udzielania pierwszej pomocy.

Od początku roku szkolnego policjanci przeprowadzili z uczniami ponad 30 godzin zajęć o zróżnicowanej tematyce. Adepci klas mundurowych odbyli ćwiczenia i wykłady dotyczące między innymi udzielania pierwszej pomocy, technik kryminalistycznych, obowiązujących przepisów prawnych, funkcjonowania Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, historii i struktury Policji, działań grupy realizacyjnej oraz musztry policyjnej.

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu współpracuje ze szkołami prowadzącymi klasy mundurowe już od 2007 roku. Obecnie patronatem objęte są klasy policyjne z 34 szkół w Wielkopolsce, w których uczy się łącznie ponad 3 tysiące osób. Patronat nad klasami policyjnymi polega przede wszystkim na czynnym wsparciu dydaktycznym młodzieży ponadgimnazjalnej. Zajęcia prowadzone przez funkcjonariuszy określa Ramowy Program Wsparcia Dydaktycznego Kadetów z Klas Objętych Patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.Powrót na górę strony