Aktywność i inicjatywy

Ostrów Wlkp. - Policyjna musztra w klasach policyjnych

musztra5Uczniowie klas pierwszych o profilu prawno - policyjnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim spotkali się z policjantami Wydziału Prewencji ostrowskiej komendy. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy zajęcia obejmowały tematykę z zakresu policyjnej musztry.


Były to już kolejne zajęcia w ramach pomocy dydaktycznej w związku z podpisanym przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu porozumienia o współpracy w nauczaniu klas o profilu policyjnym.

Tematem spotkania były zasady musztry policyjnej zarówno w teorii jak i w praktyce. Policjanci zademonstrowali jak w praktyce tworzy się różnego rodzaju szyki policyjne, wykorzystywane w trakcie zabezpieczania imprez o charakterze masowym. Zaprezentowane zostało również uzbrojenie i wyposażenie policjanta biorącego udział w zabezpieczeniach.

Uczniowie poznali również m.in. takie pojęcia jak tyraliera i kordon oraz rozkazy wydawane przez dowódcę. Przeprowadzone ćwiczenia praktyczne pokazały, że opanowanie i utrzymanie szyków policyjnych nie jest prostą rzeczą, zwłaszcza w sytuacji napierającego, często agresywnego tłumu.Powrót na górę strony