Aktywność i inicjatywy

KWP - Kadeci sprawdzają się na obozie w Kiekrzu

eJuż od 14 kwietnia rozpoczął się pierwszy turnus wiosennej edycji trzydniowych warsztatów w Kiekrzu dla uczniów klas o profilu policyjnym z Wielkopolski. Przed nami jeszcze pięć trzydniowych obozów, podczas których kadeci mają okazję sprawdzić się w różnych zadaniach i warunkach, przeżyć wspólną przygodę i poczuć się zgranym zespołem.

Stopień trudności stawianych przed kadetami wyzwań podwyższała niezwykle kapryśna aura. Podczas wykonywanych zadań potrafiła kilkakrotnie zaskoczyć słońcem, ulewą z gradem i znów słońcem. Uczniowie wiedzieli, że wszystkie punkty programu będą realizowane niezależnie od pogody i trzeba dzielnie mierzyć się z przeciwnościami. Warsztaty w Kiekrzu potrafią dużo zmienić w młodym człowieku jeśli jest on na to gotowy.
 
Uczniowie byli zadowoleni z różnorodności zajęć specjalistycznych oraz  sportowych. Wielu z nich po raz pierwszy żeglowała, a niektórzy mieli okazję spróbować joggingu w deszczu. Zadania na orientację w terenie ujawniły duże ambicje kadetów. Kondycja, zwinność, zaradność, walory charakteru – głównie nad tymi atutami pracowaliśmy podczas warsztatów. 

W programie obozu ujęte są zawsze elementy szkolenia z zakresu daktyloskopii, kajdankowania, obsługi robota pirotechnicznego oraz ćwiczenie musztry, a także odbywa się krótka pogadanka prewencyjna. Ponadto młodzież odwiedza czworonożnych pracowników Komisariatu Wodnego – wodołaza i labradora oraz konie w Ogniwie Konnym.

Ogromne znaczenie ma atmosfera na obozie. Zależy ona między innymi od komunikacji między grupami z różnych szkół, które spotykają się na jednym turnusie. Niekiedy dużą sztuką okazuje się przyjazna rywalizacja, bo wymaga ona już pewnej dojrzałości.

Mimo, że program warsztatów w Kiekrzu na każdym turnusie podczas jednego roku szkolnego jest taki sam to każdy obóz wygląda inaczej, co z pewnością jest zasługą samych kadetów. I za to ich lubimy!Powrót na górę strony