Aktualności

Śrem - Ukradł rower uczniowi i pojechał nim do pracy - został zatrzymany

Data publikacji 11.04.2025

Policjanci z Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim szybko ustalili i zatrzymali złodzieja, który z terenu szkoły w ksiąskiej gminie ukradł rower MTB, a następnego dnia pojechał sobie nim do pracy. Mundurowi odzyskali ten skradziony jednoślad, który wrócił do właściciela i uczeń znowu może dojeżdżać nim do szkoły.

W minioną środę, 9 kwietnia około godz. 12:30, Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że dzień wcześniej ktoś ukradł rower pozostawiony na terenie szkoły w ksiąskiej gminie.

Z zawiadomienia wynikało, że 8 kwietnia rano, niepełnoletni mieszkaniec ksiąskiej gminy, aby dojechać do szkoły w Śremie, jak zwykle część drogi pokonał swoim rowerem MTB, którego następnie pozostawił na terenie szkoły podstawowej. Po czym, wsiadł do autobusu i przyjechał do Śremu. Kiedy wracając poszedł po rower, okazało się, że ktoś ukradł jego jednoślad.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z ksiąskiego Posterunku Policji, którzy sprawnie zadziałali i szybko ustalili oraz zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec ksiąskiej gminy, który sobie skradzionym rowerem pojechał do pracy. Mundurowi odzyskali jednoślad i uczeń znowu może dojeżdżać nim do szkoły.

Sprawca kradzieży przyznał się do zarzucanego mu czynu i teraz odpowie za swoje zachowanie. Mężczyzna był już wcześniej notowany i karany.

Jeszcze tego samego dnia, drogą mailową do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęły podziękowania od rodziców ucznia dla policjantów ksiąskiego Posterunku Policji, za szybkie działanie i odzyskanie roweru, którym ich syn dojeżdża do szkoły.

/ Ewa Kasińska /MM

  • rower
Powrót na górę strony