Aktualności

Piła - Warsztaty w ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” w I Liceum Ogólnokształcącym w Pile

Data publikacji 30.10.2024

W ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Krajową Koalicją na Rzecz Ochrony Dzieci zorganizowano warsztaty w I Liceum Ogólnokształcącym w Pile. Uczniowie wzięli udział w trzech panelach tematycznych, które poświęcone były problematyce cyberprzestępczości, przemocy rówieśniczej i odpowiedzialności karnej nieletnich.

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wspólnie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz pilską jednostką zorganizowała warsztaty w ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. Celem prowadzonych działań było uwrażliwienie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci, a także wspieranie młodych ludzi w reagowaniu na przemoc rówieśniczą i promowanie właściwych postaw.

Na początku warsztatów głos zabrała Pani wicedyrektor Iwona Malska-Kubiak oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pile kom. Krzysztof Król. Podczas wypowiedzi zwrócili uwagę na istotność poruszanej problematyki i zachęcili młodzież do aktywnego udziału w zajęciach oraz zadawania wielu wartościowych pytań.

Po obejrzeniu spotu przygotowanego w ramach kampanii, uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy. W zależności od przydzielonego prelegenta młodzież brała udział w następujących warsztatach:

  • „Wirtualny świat i jego perypetie”, który przeprowadzili przedstawiciele Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
  • „Rówieśnicy i ich znaczenie w społeczności szkolnej”, który także został przeprowadzony przez przedstawiciela Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
  • „Odpowiedzialność prawna nieletnich”, którą przeprowadziła policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną pilskiej jednostki.

Zwieńczeniem prowadzonych zajęć było podsumowanie zdobytej wiedzy w auli liceum. Każdy z prelegentów wspólnie z młodzieżą omówił poruszone kwestie i zagadnienia. Warsztaty nie obyły się również bez wielu wartościowych pytań i spostrzeżeń. Mamy nadzieję, że przedstawione treści na długo pozostaną w głowach uczniów.

Powrót na górę strony