KWP - Poznańscy policjanci ukończyli zmagania Iron Man

Data publikacji 25.09.2024

Trójka policjantów brała udział w imprezie sportowej o nazwie „Castle Triathlon Malbork”. Dystans pełnego Iron Mana to nie lada wyzwanie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Nasi policjanci ukończyli sportowe zmagania ze sporym zapasem sił. Podkomisarz Emilia Korbanek z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu dodatkowo zajęła 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

8 września 2024, w Malborku, odbyła się impreza o nazwie "Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego". Podkomisarz Emilia Korbanek z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu razem Naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo Śledczego mł. insp. Arkadiuszem Milewskim wystartowali na dystansie pełnego Iron Mana, na który składa się: 3,8km pływania + 180km jazdy rowerem + bieg na dystansie maratońskim, czyli 42 km i 195m.

Natomiast Naczelnik Wydziału Łączności i Informatyki KWP w Poznaniu mł. Insp. Maciej Słupiński wystartował w dyscyplinie o nazwie AQUABIKE, która obejmuje pływanie i rower na tych samych dystansach co Iron Man. Rzecz działa się w sąsiedztwie malborskiego zamku. Pływanie odbyło się w rzece Nogat.

Cała trójka ukończyła zawody i to w całkiem nienajgorszej kondycji, o czym może świadczyć fakt, że już po jednym dniu odpoczynku stawili się w KWP w pełni gotowi wypełniać obowiązki służbowe.

Nasza policjantka zajęła trzecie miejsce w kategorii wiekowej K45. Ponadto w ramach ww. zawodów rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie długim. W tej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zajęła Niemka, której organizator nie mógł klasyfikować w mistrzostwach Polski, w związku z czym miejsca na podium uległy reorganizacji i Emilii przyznano drugie. Tym samym została wicemistrzynią Polski w Triathlonie na dystansie długim.

Triathlon to sport indywidualny ale obecność kolegów i wsparcie rodzin dawało naszej koleżance poczucie przynależności do drużyny, a co za tym idzie siłę i dobre samopoczucie. Po długich miesiącach przygotowań sam udział był czystą frajdą.