Aktualności

KWP – Zakończenie Kursu Aspiranckiego

Data publikacji 10.07.2024

Po 19 dniach intensywnego szkolenia zakończyło się szkolenie zawodowe aspiranckie. W pierwszej edycji, która odbywała się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uczestniczyło 48 policjantów. Dzięki współpracy ze Szkołą Policji w Pile już niebawem rozpocznie się kolejny kurs aspirancki.

Na podstawie Porozumienia z dnia 29 maja 2024 r. zawartego pomiędzy Komendantem Szkoły Policji w Pile insp. dr. Markiem Ujazdą a Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu insp. Tomaszem Olczykiem  w komendzie wojewódzkiej w Poznaniu odbywało się szkolenie aspiranckie. Rozpoczęło się ono 11 czerwca 2024 r. W trakcie całego szkolenia policjanci, którzy brali udział w szkoleniu przygotowywani byli do realizacji zadań służbowych na stanowiskach, na których wymagane są kwalifikacje zawodowe aspiranckie. Zdobywali wiedzę między innymi z technik i taktyk interwencji, podnosili swoje umiejętności na strzelnicy, poznawali zagadnienia poświęcone cyberprzestępczości, oraz wybrane metody pracy operacyjnej i analizy informacji kryminalnej. 

Komendanci podziękowali policjantom za zaangażowanie podczas zajęć. Jak mówili, zdobyta wiedza na pewno zaprocentuje w codziennej służbie. Mł. Insp. Andrzej Szary życzył policjantom powodzenia i jak mówił, absolwenci zakończonego kursu aspiranckiego na pewno będą niebawem tworzyć kadrę kierowniczą jednostek na terenie naszego województwa. 


lk

Powrót na górę strony