KWP - Sukces poznańskich policjantów na V Mistrzostwach Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie 1/2 Ironmana

Data publikacji 10.07.2024

29 czerwca w Suszu, w województwie warmińsko-mazurskim odbyły się V Mistrzostwa Polski Policji w triathlonie, na dystansie ½ Ironman. Patronat nad wydarzeniem objął Komendant Główny Policji. Policjanci reprezentujący garnizon wielkopolski odnieśli spektakularny sukces w tych zawodach.

Susz Triathlon jest jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych imprez triathlonowych w Polsce. Piąta edycja zawodów triathlonowych skierowana została specjalnie do policjantów, pracowników Policji, emerytowanych policjantów i pracowników Policji. Mistrzostwa zostały objęte patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

Celem tych wymagających zawodów jest propagowanie zdrowego trybu życia, integracja środowiska policyjnego poprzez sportową rywalizację, oraz  popularyzacja triathlonu jako trójboju wytrzymałościowego. Uczestnicy podjęli się ogromnego wyzwania, jakim jest dystans ½ Ironman, dodatkowo musieli rywalizować w palącym słońcu i wysokiej temperaturze, która utrzymywała się w dniu zawodów.

W zmaganiach na tym dystansie – 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km biegu udział wzięło 476 zawodników w tym 25  policjantów. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komisariatu Wodnego w Poznaniu oraz Komendy Miejskiej w Poznaniu zdominowali zawody i zdobyli w sumie 5 medali.

Katarzyna Sammler z Komisariatu Wodnego zdobyła trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet. W klasyfikacji mężczyzn na pierwszym miejscu uplasował się Bartosz Sarbak z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto.

W rywalizacji mężczyzn w wieku od 40 do 49 lat drugie miejsce zajął Arkadiusz Milewski a trzecie Maciej Słupiński. Obydwoje są funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W kategorii mężczyzn powyżej 50 r.ż. trzecie miejsce na podium wywalczył Jarosław Prentki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn IPA zdobył policjant z  Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto Bartosz Sarbak.

Wszystkim uczestnikom V Mistrzostw Polski Policji w triathlonie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!