Aktualności

Kościan - Areszt tymczasowy dla sprawcy brutalnego rozboju

Data publikacji 24.06.2024

Napastnik, szarpiąc, uderzając po głowie oraz kopiąc po plecach, pobił starszą kobietę, a następnie zabrał jej torbę z telefonem, dokumentami oraz pieniędzmi wypłaconymi chwilę wcześniej w bankomacie. Kobieta po ataku trafiła do szpitala. 33-letni sprawca rozboju usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

W miniony czwartek (tj. 20 czerwca br.) około godziny 18:50 oficer dyżurny kościańskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Kościanie na os. Piastowskim doszło do pobicia i okradzenia 78-letniej kobiety, która wcześniej wypłaciła pieniądze z jednego z bankomatów. Z miejsca zdarzenia pobita kobieta została zabrana karetką pogotowia ratunkowego do szpitala, gdzie stwierdzono u niej złamanie kości twarzy. Lekarze po przeprowadzeniu badań zdecydowali pozostawić ją na dalszej obserwacji medycznej.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że sprawca po wejściu za starszą kobietą na klatkę schodową, zaatakował ją z zaskoczenia, uderzając kilkukrotnie po głowie oraz kopiąc po plecach, a po przewróceniu zabrał jej torbę z pieniędzmi w kwocie 1100 złotych, dokumentami i telefonem komórkowym, po czym uciekł. Sąsiedzi zaalarmowani krzykami dochodzącymi z klatki schodowej pobiegli za mężczyzną i ujęli go na ulicy Surzyńskiego. Skradzione mienie zostało w całości odzyskane, a 33-letni sprawca zatrzymany i doprowadzony przez policjantów do kościańskiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty rozboju, za co grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Rejonowy w Kościanie mając na względzie całość zebranego materiału dowodowego, wystąpił do Sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do złożonego wniosku, stosując wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Jarosław Lemański/MM
Powrót na górę strony