Aktualności

KWP - Nowi oficerowie w szeregach wielkopolskiej policji

Data publikacji 21.06.2024

21 czerwca w Akademii Policji w Szczytnie odbyła się uroczystość, podczas której kilkunastu wielkopolskich policjantów otrzymało promocję na pierwszy stopień oficerski. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nowych oficerów.

Uroczysta promocja mianowania na pierwszy stopień oficerski – podkomisarza Policji odbyła się 21 czerwca br.  na placu apelowym Akademii Policji w Szczytnie. Wśród funkcjonariuszy, którzy tego dnia złożyło przysięgi oficerskie było 14 policjantów z garnizonu wielkopolskiego.

Awans na pierwszy stopień oficerski to wyróżnienie, ale też duża odpowiedzialność. Dzięki zdobytym szlifom młodzi oficerowie będą mogli awansować na wyższe stanowiska, a tym samym przekazywać swoją wiedzę i służyć doświadczeniem młodszym funkcjonariuszom. Policyjny kurs oficerski kończy się mianowaniem na stopień podkomisarza. Zajęcia mają charakter teoretyczny i praktyczny. Policjanci pogłębiają swoją wiedzę z zakresu m.in. prawa, psychologii, a także cyberprzestępczości. Szkolenie kończy się obowiązkowym egzaminem. Zdobyta w czasie kursu specjalistyczna wiedza umożliwia wykonywanie zadań zawodowych na wyższym poziomie, a także pozwala na objęcie stanowisk kierowniczych.

W uroczystości udział wzięli Komendanci Wojewódzcy Policji z całej Polski. Komendę Główną Policji reprezentował I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster oraz Zastępca Komendanta Głównego nadinsp. Rafał Kochańczyk. Dla wielkopolskich policjantów szczególnie ważna była obecność Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Olczyka.

Wszystkim promowanym oficerom życzymy wielu sukcesów zawodowych i olbrzymiej satysfakcji z pełnionej służby!

Małgorzata Meloch

  • oficerowie
Powrót na górę strony