Aktualności

KWP - Kontrola przestrzegania przepisów na strzelnicach

Data publikacji 07.06.2024

Prowadzenie i korzystanie ze strzelnicy wymaga bezwzględnego przestrzegania stosownych przepisów. Wszystko po to, aby podczas strzelań nie dochodziło do sytuacji, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu. Policjanci z Wydziału Postępowań Administracyjnych z KWP w Poznaniu skontrolowali jedną ze strzelnic w Tarnowie Podgórnym.

W związku z coraz częstszymi przypadkami naruszeń zasad bezpieczeństwa na strzelnicach w dniu 6 czerwca 2024 r. funkcjonariusze Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP w Poznaniu oraz dzielnicowi z Posterunku Policji w Przeźmierowie dokonali kontroli przestrzegania przepisów na Strzelnicy Bractwa Kurkowego w Tarnowie Podgórnym. Podczas kontroli nie ujawniono nieprawidłowości.

Z osobami przebywającymi na strzelnicy przeprowadzono rozmowę na temat obowiązujących przepisów oraz udzielono odpowiedzi na szereg nurtujących ich pytań i wątpliwości. Ponadto osobę odpowiedzialną za obiekt pouczono, iż winien weryfikować uprawnienia do prowadzenia strzelań i szkoleń oraz zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo na strzelnicy, właściwe obchodzenie się z bronią.

               

Powrót na górę strony