Aktualności

Jarocin - Telefon odzyskany, sprawca kradzieży zatrzymany

Data publikacji 05.06.2024

Kryminalni z Jarocina ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży Telefonu komórkowego. Podejrzany usłyszał zarzuty, a odzyskany telefon wrócił do właściciela. Amator cudzej własności może trafić na 5 lat do więzienia.

3 czerwca policjanci z Jarocina przyjęli zawiadomienie o kradzieży telefonu komórkowego o wartości ok. 1000 zł na szkdę 25-letniego obywatela Kolumbii.

Jak wynikało z przekazanych przez pokrzywdzonego informacji, do zdarzenia doszło około godz. 6.00 rano na jednej ze stacji paliw w Jarocinie. Obywatel Kolumbii poprosił napotkanych przypadkowo mężczyzn o pomoc w przetłumaczeniu nazwy jednego z produktów, którego zakupem był zainteresowany. Wpisał nazwę w translator na telefonie, a następnie podał go jednemu z mężczyzn z prośbą o pomoc.

Gdy pokrzywdzony chciał uiścić opłatę za zakupiony towar telefonem, mężczyzna który nadal był w posiadaniu jego urządzenia, wyszedł wraz z telefonem na zewnątrz budynku odmawiając oddania przedmiotu i oddalił się w nieznanym kierunku.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zabezpieczyli i przeanalizowali monitoring, a na jego podstawie wytypowali sprawcę kradzieży. Mężczyzną okazał się 45-letni mieszkaniec Jarocina.

Został on zatrzymany następnego dnia i przewieziony do jarocińskiej komendy. Śledczy odnaleźli też przy nim pochodzący z kradzieży telefon. 45-latek, usłyszał zarzut dokonania kradzieży mienia. Może za to trafić za więzienne kraty nawet na 5 lat. Odzyskany fant wróci natomiast do prawowitego właściciela.

Agnieszka Zaworska/MŚ

Powrót na górę strony