Aktualności

KWP - Podinsp. Adam Jurek nowym wiceszefem Wielkopolskiej Policji

Data publikacji 11.03.2024

Wielkopolska Policja ma nowego wiceszefa. Od dziś pion kryminalny będzie nadzorował podinsp. Adam Jurek, dotychczas pełniący służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Podczas uroczystej zbiórki odczytano rozkaz personalny o powierzeniu podinsp. Adamowi Jurkowi obowiązków na tym stanowisku. W uroczystości uczestniczył insp. Tomasz Olczyk Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wraz z Zastępcami, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów komendy wojewódzkiej oraz zaproszeni goście.

11 marca br. w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której kadra kierownicza Wielkopolskiej Policji powitała w garnizonie nowego wiceszefa, nadzorującego pion kryminalny. Rozkaz personalny o powierzeniu obowiązków Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu podinsp. Adamowi Jurkowi, odczytano w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Tomasza Olczyka, I Zastępcy insp. Sławomira Piekuta oraz Zastępcy mł. insp. Violetty Mójty.

W uroczystości uczestniczyli również komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, reprezentanci jednostek współpracujących z policją wielkopolską, przedstawiciele związków zawodowych oraz zaproszeni goście.

Podinsp. Adam Jurek jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 2000 roku w pionie prewencji, a od 2005 roku związany był z pionem kryminalnym. Przechodząc poszczególne szczeble zawodowe, w 2012 rok awansował na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łasku, w marcu 2013 roku realizował zadania na stanowisku kierownika Sekcji do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Następnie został Zastępcą Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą a potem pełnił obowiązki Naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Łodzi. W czasie swojej blisko 24-letniej służby był wielokrotnie odznaczany, między innymi Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Srebrną Odznaką ,,Zasłużony Policjant”.

Powrót na górę strony