KWP - Problem uzależnień a polityka narkotykowa - debata
Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, mają zaszczyt zaprosić na debatę społeczną pt. "Problem uzależnień a polityka narkotykowa". Wydarzenie to odbędzie się 21 marca 2024 roku, w godzinach 10.00 - 14.00, w Auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5 w Poznaniu.
Debata skupi się na kluczowych zagadnieniach związanych z przeciwdziałaniem uzależnieniom, włączając w to społeczne, ekonomiczne i prawne konsekwencje tego problemu, a także sposoby przeciwdziałania uzależnieniom w przestrzeni społecznej. Celem spotkania jest zintegrowanie społeczności szkolnej, akademickiej oraz lokalnej wokół tematyki uzależnień, aby wspólnie opracować efektywne rozwiązania mające na celu wzrost bezpieczeństwa i zdrowia publicznego w regionie Wielkopolski.
Panel ekspercki
W debacie wezmą udział eksperci i praktycy:
- Lekarz Toksykolog Eryk Matuszkiewicz – Uzależnienie w oczach lekarza.
- Psychoterapeuta uzależnień Pan Tomasz Kilarski – Uzależnienia w oczach
- terapeuty.
- Policjant Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – Uzależnienia w oczach policjanta.
- mgr Hubert Antokolski - Wystąpienie wprowadzające w temat polityki narkotykowej.
Do panelu zostaną również włączeni przedstawiciele organizacji pozarządowych, działających na rzecz przeciwdziałania uzależnieniom, polityki narkotykowej oraz młodzi badacze i studenci kół naukowych, co pozwoli na szerokie i inkluzywne spojrzenie na problematykę uzależnień i zintegrowanie działań na różnych płaszczyznach.
Zaproszenie do współpracy
Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie studentów, pracowników akademickich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz członków kół naukowych. Wasz głos, zaangażowanie i obecność są kluczowe w budowaniu bezpiecznej przestrzeni społecznej i świadomych postaw społecznych w kontekście problematyki narkotykowej.
Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, poglądów oraz opracowania wspólnych rekomendacji, które mogą przyczynić się do ograniczenia zjawisk uzależnień w Wielkopolsce. Liczymy na owocne dyskusje i realne propozycje, które zostaną wcielone w życie na rzecz bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców regionu.