Aktualności

Pleszew - Nietrzeźwy kierowca został ujęty przez świadka

Data publikacji 12.02.2024

67-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został ujęty przez kierowcę, któremu nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

9 lutego br. o godz. 16.50 dyżurny pleszewskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w m. Jedlec doszło do ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierowcy. Na miejscu zdarzenia, policjanci zastali zgłaszającego, 29-letniego mieszkańca gminy Blizanów. Mężczyzna jechał swoim samochodem, a na skrzyżowaniu kierowca samochodu marki Fiat, nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu. 29-latek pojechał za fiatem i w momencie, gdy kierowca zatrzymał się przy sklepie, podszedł do samochodu. Zgłaszający miał podejrzenie, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu, dlatego zabrał mu kluczyki. O wszystkim powiadomił policjantów.

Kierowcą okazał się 67-letni mieszkaniec gminy Gołuchów. Mężczyzna został poddany badaniu na urządzeniu pomiarowym, które wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. 

Monika Kołaska/MM

Powrót na górę strony