Aktualności

Szamotuły - Podejrzany o kradzieże sklepowe odpowie za swoje czyny

Data publikacji 06.02.2024

Do 5 lat więzienia grozi mieszkańcowi Szamotuł, który wczoraj usłyszał zarzuty za kradzieże sklepowe we Wronkach oraz w Szamotułach. Łupem podejrzanego padały głównie produkty drogeryjne. Postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach.

W miniony piątek 2 lutego br. policjanci z Wronek otrzymali zawiadomienie o przestępstwie kradzieży. Sprawca dwukrotnie ukradł perfumy z jednej z wronieckich drogerii. Do kradzieży doszło w grudniu ubiegłego roku oraz w styczniu br. Łupem sprawcy dwukrotnie padły perfumy. W jednym przypadku skradzione przedmioty warte były ponad 1300 zł, natomiast w drugim ponad 600 zł. Mężczyzna na nagraniach z monitoringu został rozpoznany przez pracownika ochrony.

Dodatkowo podczas pracy nad sprawą, policjanci rozpoznali, iż ten sam mężczyzna mógł ukraść artykuły drogeryjne w jednym z wronieckich marketów oraz alkohol i narzędzia w markecie w Szamotułach. Podejrzanym o kradzieże był 32-letni Szamotulanin.

Policjanci sprawdzili ten trop. Okazał się on być słuszny. W miniony weekend w miejscu zamieszkania32-latka „odwiedzili” go szamotulscy patrolowcy. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa funkcjonariusze zatrzymali go. W trakcie przeszukania, funkcjonariusze zabezpieczyli artykuły drogeryjne mogące pochodzić z kradieży.

Po zebraniu materiałów w sprawie, mężczyzna został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty. Jeden za kradzież na kwotę ponad 1300 zł, natomiast drugi za kilka drobnych kradzieży we Wronkach oraz w Szamotułach na łączną kwotę ponad 900 zł. Mężczyzna działał przy tym w krótkich odstępach czasu oraz w podobny sposób. W takim przypadku również drobne kradzieże, które pojedynczo stanowiłyby wykroczenie, łącznie stanowią przestępstwo. 32-latek przyznał się do zarzucanych czynów.

Postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach. Za kradzież polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

st. asp. Sandra Chuda/MM

Powrót na górę strony