Aktualności

Oborniki - Poszukiwany 40-latek wpadł z narkotykami

Data publikacji 05.02.2024

Oborniccy policjanci zatrzymali 40-latka. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie decyzji wydanej przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu. Mundurowi w trakcie wykonywanych czynności ujawnili u niego narkotyki. Za ich posiadanie grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

29 stycznia br. oborniccy policjanci zatrzymali 40-latka, który był dobrze im znany. Odbywał on już kary pozbawienia wolności za przestępstwa. Tym razem mężczyzna był poszukiwany na podstawie decyzji wydanej przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli przy nim ponad 65 gramów amfetaminy oraz ponad 10 gramów marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone a poszukiwany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił kryminalnym na przedstawienie 40-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Obornikach zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy kto, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość ww. środków, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 10.

Izabela Leśnik/MM

  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony