Aktualności

Gostyń - Policjanci zatrzymali sklepowego włamywacza

Data publikacji 16.11.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali sklepowego włamywacza. 45-letni mieszkaniec Poznania ukradł ponad 23 tysiące złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, to nie jedyne włamanie jakie ma na sumieniu. W 2021 roku włamał się do tego samego gostyńskiego sklepu, wówczas ukradł blisko 18 tysięcy złotych. Usłyszał zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

2 października br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu został powiadomiony o włamaniu do jednego ze sklepów mięsnych w Gostyniu. Po przyjeździe grupy śledczej na miejsce okazało się, że sprawca wyważył drzwi do zaplecza i wszedł do wnętrza lokalu, tam sforsował sejf, z którego ukradł pieniądze w kwocie ponad 23 tysięcy złotych.

W 2021 roku policjanci pracowali nad podobną sprawą włamania do tego samego sklepu, wówczas skradziono blisko 18 tysięcy złotych. Niestety z uwagi na niewykrycie sprawcy sprawa została umorzona.

Kryminalni od początku wiedzieli, że za włamanie może być odpowiedzialny ten sam przestępca. Krok po kroku analizowali zebrany materiał dowodowy zarówno ten bieżący jak i ten sprzed dwóch lat. Wnikliwa praca operacyjna i determinacja policjantów doprowadziła do finału tej sprawy.

Wczoraj (15 listopada br.) w Poznaniu policjanci kryminalni zatrzymali 45-latka w jego mieszkaniu. Mężczyzna był mocno zaskoczony wizytą policjantów.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 45-latek już wcześniej był notowany. Teraz usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Monika Curyk/IL

Powrót na górę strony