Aktualności

Poznań - Kradli towar z magazynu i wpadli w ręce Policji

Data publikacji 10.10.2023

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali sześć osób za kradzieże towaru z magazynów w Komornikach. Mężczyźni byli pracownikami jednej z podpoznańskich firm i stworzyli proceder przestępczy w wyniku którego narazi firmę na straty sięgające nie mniej niż 12 tys. złotych. Wszyscy usłyszeli zarzuty i zostali oddani pod dozór Policji.

Pod koniec sierpnia br. policjanci otrzymali informację z której wynikało, że w jednej z podpoznańskich firm dochodzi do przestępstw. Pracownik ochrony zaobserwował bowiem pewne nieprawidłowości w logistyce towarów i zainteresował swoimi spostrzeżeniami stróży prawa.  

Okazuje się, że firma, której dotyczyła sprawa jest jednym z większych hurtowych dystrybutorów produktów świadczących swoje usługi na terenie całego kraju.

Śledczy po zapoznaniu się z materiałem i zebraniu dowodów w sprawie potwierdzili te przypuszczenia. Policjanci nie mieli wątpliwości, że w firmie dochodzi do kradzieży towaru.

W związku z tym procederem w dniach 29-30 sieprnia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Poznaniu zatrzymali sześć osób – pracowników magazynu w wieku od 27 do 63 lat. Ponadto śledczy ustalili, że działali w ten sam sposób od co najmniej połowy czerwca br. i narazili firmę na straty sięgające blisko 12 tys. złotych.

Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży towaru i decyzją Prokuratora zostali oddani pod dozór Policji. Śledczy zaznaczają, że sprawa ma charakter rozwojowy, a zarzutów wobec tych osób w przypadku pojawienia się nowych okoliczności sprawy może być jeszcze więcej .

mł.asp. Marta Mróz/MM

  • mężczyzna zakuty w kajdanki oraz dwóch policjantów
Powrót na górę strony