Aktualności

Czarnków - Areszt dla włamywacza

Data publikacji 14.09.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzieże i włamanie na terenie gminy Połajewo. W jego zainteresowaniu były m.in. elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy, alkohole oraz papierosy. Pokrzywdzeni wycenili straty na ponad 6 tysięcy złotych. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec sprawcy trzy miesiące aresztu.

Na przełomie sierpnia i września br., kryminalni z czarnkowskiej komendy otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących włamania do sklepu oraz kradzieży z pomieszczeń gospodarczych i mieszkalnych na terenie gminy Połajewo. Zajęli się tą sprawą i szybko trafili na trop amatora cudzej własności. 30-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany 7 września br. na terenie Połajewa. Zaraz po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Jest on doskonale znany miejscowym stróżom prawa. Za wcześniejsze przestępstwa odbywał już karę pozbawienia wolności. Ostatnio w lutym br. opuścił zakład karny, gdzie przebywał blisko 4 lata.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie podejrzanemu 8 zarzutów – kradzieży i kradzieży z włamaniem oraz gróźb karalnych. Straty, jakie spowodował swoim przestępczym działaniem, oszacowano łącznie na ponad 6 tysięcy złotych. Lista skradzionych przez niego przedmiotów jest długa. 30-latek kradł wszystko, co mógł później sprzedać m.in. kosiarki, podkaszarki, wkrętarkę, piły, młoty udarowe, szlifierki, artykuły przemysłowe, a także alkohole i papierosy. Policjanci odzyskali znaczną część tych przedmiotów.

Na wniosek czarnkowskich policjantów i prokuratora, sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu sprawcy na trzy miesiące. Grozi mu nawet do 15 lat więzienia, ponieważ będzie odpowiadał jako recydywista.

Karolina Górzna-Kustra/IL

Powrót na górę strony