Aktualności

KWP - Zatrzymany za paserstwo

Data publikacji 17.03.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu zatrzymali 12 stycznia br. 43-letniego mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Dodatkowo okazało się, że ma on już zasądzoną karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Kryminalni posiadali informacje, z których wynikało, że na terenie jednej z posesji pod Poznaniem może znajdować się auto pochodzące z kradzieży. 11 stycznia br. postanowili to sprawdzić. Gdy przyjechali na miejsce, znaleźli Jeepa Grand Cheeroke wartego blisko 100 tys. złotych, który został skradziony na terenie Niemiec.

Policjanci ustalili, że osoba, która zostawiła ten samochód może być w posiadaniu kolejnych aut pochodzących z kradzieży. Następnego dnia zatrzymali podejrzanego w jego miejscu pracy. Razem z nim pojechali na teren kolejnej posesji w innej części powiatu. Był to dobry pomysł, ponieważ policjanci zabezpieczyli 2 busy warte po kilkadziesiąt tysięcy złotych, również skradzione z terenu Niemiec. Dodatkowo były tam również części samochodowe od takich samochodów jak Skoda Octavia, Renault Master oraz trzech jeepów. Figurowały jako przedmioty pochodzące z kradzieży.

Policjanci ustalili także, że zatrzymany przez nich 43-latek ma do odbycia karę półtora roku pozbawienia wolności również za przestępstwo przeciwko mieniu.

Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa popełniony w recydywie. Za to przestępstwo grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Maciej Świecichowski

Powrót na górę strony