Aktualności

Międzychód - Pijany uciekał przed policjantami

Data publikacji 15.03.2023

Międzychodzcy policjanci po pościgu zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu międzychodzkiego, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 140 km/h i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, a przy sobie środki narkotyczne. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

11 marca 2023 r. policjanci z międzychodzkiej drogówki kontrolowali ruch na jednej z głównych ulic w miejscowości Sieraków. Przed godziną 21.00 zauważyli jadącego z dużą prędkością osobowego opla. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że kierowca tego pojazdu pędzi z prędkością 140 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h. Gdy policjanci nakazali mu zatrzymanie się do kontroli, kierowca zlekceważył sygnały dawane przez mundurowych i kontynuował jazdę. Funkcjonariusze podjęli pościg. Mężczyzna nadal nie reagował na policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące niezwłoczne zatrzymanie się.

Swoją nieodpowiedzialną jazdę zakończył po kilkunastu kilometrach, zjeżdżając do przydrożnego rowu niedaleko miejscowość Kolno. Policjanci uniemożliwili mu dalszą, ewentualną próbę ucieczki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 20-latek ma w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Ponadto posiadał przy sobie środki narkotyczne w postaci tzw. ,,kryształu”.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty.  Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Za swoje zachowanie mężczyzna niebawem odpowie przed sądem.

Justyna Rybczyńska/MŚ

Powrót na górę strony