Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP – Wykłady dla studentów UAM

Data publikacji 16.01.2023

Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zorganizowało wykłady dla studentów II roku studiów magisterskich Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas wykładów studenci mogli uzyskać informacje o rekrutacji do Policji, a także pogłębić swoja wiedzę na temat codziennej pracy Laboratorium Kryminalistycznego.

14 stycznia br. Laboratorium Kryminalistyczne  Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zorganizowało wykłady dla studentów II roku studiów magisterskich Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W ramach promocji zawodu,  studencka młodzież spotkała się z policjantami z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu, Dowiedzieli się jakie wymagania należy spełnić, żeby zostać policjantem. Następnie studenci wysłuchali wykładu dr Natalii Rogalskiej – Niżnik, biegłego z dziedziny badań genetycznych, podczas którego zapoznali się z historią oraz możliwościami wykorzystania genetyki w badaniach kryminalistycznych. Przedstawione zostały również główne założenia i cele realizowanego przez LK KWP w Poznaniu w ramach Funduszy Norweskich, projektu NEMESIS czyli nowoczesnego modelu systemu śledczego w zakresie przestępstw seksualnych. Wykłady były również okazją do spotkania się z podinsp. Sergiuszem Błażejczakiem, biegłym badań chemicznych oraz materiałów i urządzeń wybuchowych. Opowiedział On o swojej pracy i doświadczeniach z pracy z narkotykami oraz materiałami pirotechnicznymi dostępnymi na rynku. Tematy poruszane na wykładach spotkały się z dużym zainteresowaniem studentów. To na pewno nie ostatnie spotkanie policjantów ze Studentami.  

Powrót na górę strony