Aktualności

Poznań – Powstanie nowa siedziba dla Cyber – Policji

Data publikacji 15.11.2022

Wkrótce powstanie nowa siedziba dla poznańskiego zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu podinsp. Violetta Mójta podpisała z wykonawcą umowę na modernizację obiektów przy ul. Taborowej w Poznaniu.

Poznański wydział Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości już za rok otrzyma do dyspozycji nową siedzibę. Będzie ona mieścić się przy ul. Taborowej 22 w Poznaniu. Umowę na modernizację jednego z istniejących budynków podpisała z firmą budowlaną podinsp. Violetta Mójta Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

W Poznaniu dotychczas funkcjonował wyspecjalizowany wydział zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości wchodzący w skład Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W styczniu tego roku, z chwilą powstania Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości powołano również poznański zarząd tej jednostki.

Zawarcie umowy było efektem rozstrzygnięcia publicznego przetargu zakończonego wybraniem najkorzystniejszej oferty. Prace modernizacyjne  obejmą jeden z istniejących budynków znajdujących się przy ul. Taborowej 22. Jest to strefa objęta ochroną konserwatorską. Obiekty znajdujące się w tej strefie przed wojną były siedzibą 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich.

Realizacja projektu siedziby dla CBZC została podzielona na dwa etapy. Zakończenie inwestycji planujemy na koniec 2024 roku. 

Andrzej Borowiak/MM

Powrót na górę strony