Aktualności

Kalisz- O 112km/h za dużo!

Data publikacji 08.11.2022

Na okres 3 miesięcy straci prawo jazdy kierowca BMW zatrzymany do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. 27-latek w obszarze zabudowanym, przekroczył dopuszczalną prędkość, aż o 112 km/h. To jeden z pięciu kierowców, zatrzymanych w miniony weekend w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Priorytetem działań policjantów ruchu drogowego jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg. Niestety, pomimo zaostrzenia przepisów prawa o ruchu drogowym, policjanci nadal spotykają kierowców, którzy lekceważą zagrożenia i konsekwencje związane z nieprzestrzeganiem przepisów.

Jednym z nich był kierowca BMW, zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Zbiersk. 27-latek wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni łamiąc przepisy mówiące o ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h kierowca pędził z prędkością, aż 162 km/h. Mundurowi zakończyli tą niebezpieczną jazdę.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci z drogówki zatrzymali kierowcy prawo jazdyMężczyzna będzie mógł je odzyskać dopiero za 3 miesiące. W związku z popełnionym wykroczeniem 27-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. Na jego konto wpłynęło również 15 punktów karnych.

Przypominamy:

Jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Kolejne zatrzymanie do kontroli bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

  • Czapka policyjna WRD
Powrót na górę strony