Aktualności

Leszno - Dzielnicowi z Włoszakowic odzyskali skradziony rower

Data publikacji 22.09.2022

Dociekliwość dzielnicowych z Włoszakowic doprowadziła do ustalenia sprawcy kradzieży roweru i odzyskania jednośladu. 40-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

20 września br. policjanci z Zespołu Dzielnicowych we Włoszakowicach na terenie Boszkowa wylegitymowali mężczyznę o charakterystycznym wyglądzie „wędrowca”, z walizkami, plecakiem i rowerem. Mężczyzną tym okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć dzielnicowym w jakim celu przyjechał do Boszkowa oraz skąd posiada rower. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie notowany za popełnianie kradzieży.

Dzielnicowi szybko ustalili, że rower, który posiadał 40-latek pochodzi z kradzieży dokonanej poprzedniego dnia na terenie innej miejscowości w gminie Włoszakowice. Właściciel pojazdu właśnie wybierał się do miejscowych policjantów, aby ten fakt zgłosić. Tymczasem mundurowi odzyskali już skradziony jednoślad, który zwrócili pokrzywdzonemu.

40-latek został zatrzymany, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ogłosili mu zarzut kradzieży roweru, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Monika Żymełka/MŚ

Powrót na górę strony