Aktualności

Szamotuły - Zatrzymani podejrzani o rozbój

Data publikacji 20.09.2022

Policjanci z Pniew zatrzymali dwóch podejrzanych o rozbój. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż okradli mężczyznę rozwożącego jedzenie. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo. Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

10 września br., w godzinach wieczornych policjanci z Pniew otrzymali zgłoszenie o tym, iż kierujący samochodem marki Kia Picanto, wjechał na teren placu zabaw w Pniewach, pozostawił samochód i najprawdopodobniej uciekł.

W trakcie pracy nad sprawą, funkcjonariusze dowiedzieli się, że pojazd ten został chwilę wcześniej skradziony. Jak wynikało ze wstępnych policyjnych ustaleń, dwóch sprawców miało okraść mężczyznę rozwożącego tym samochodem jedzenie. Ich łupem padł terminal do płatności, telefon komórkowy oraz samochód.

W pobliżu pozostawionego auta, policjanci ujęli 27-letniego mieszkańca gminy Pniewy podejrzanego o udział w rozboju. Po ustaleniu kim był drugi z podejrzanych, następnego dnia na rano, policjanci zatrzymali 28-letniego pniewianina.

Skradzione mienie zostało odzyskane i wróciło do właściciela. Zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju, a prokurator zastosował wobec mężczyzn wolnościowe środki zapobiegawcze. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 12 lat więzienia.

W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

asp. Sandra Chuda/MŚ

Powrót na górę strony