Aktualności

Śrem - Nietrzeźwego kierowcę ujął policjant po służbie, pijany pieszy wtargnął pod ciężarówkę

Data publikacji 24.05.2022

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie mieli kolejni uczestnicy ruchu drogowego, wobec których interweniowali śremscy policjanci. Najpierw, czujny dzielnicowy, w czasie wolnym od służby, ujął nietrzeźwego kierującego fordem, który uderzył w zaparkowany pojazd. Następnie, pijany 25-latek idąc nieprawidłową stroną drogi, bez elementów odblaskowych, wtargnął pod ciężarówkę. Na szczęście wstępnie wszystko wskazuje na to, że nikt nie doznał poważniejszych, zagrażających życiu obrażeń ciała. W obu sprawach policjanci prowadzą dalsze czynności.

20 maja około godz. 13.20, dzielnicowy mł. asp. Łukasz Góra, w czasie wolnym od służby, zauważył w Śremie na ulicy Chłapowskiego forda, który uderzył w prawidłowo zaparkowanego Opla Astrę, a następnie jechał dalej. Policjant uniemożliwił kierującemu fordem kontynuowanie jazdy i powiadomił o wszystkim dyżurnego śremskiej Policji. Okazało się, że kierowca forda, 61-letni śremianin, miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a forda zabezpieczyła pomoc drogowa.

W sobotę, 21 maja w nocy o godz. 02.32, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze relacji Śrem – Czempiń. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wynika, że 25-letni pieszy szedł nieprawidłową stroną drogi, bez elementów odblaskowych i wtargnął pod ciężarówkę. Jak się okazało 25-latek był nietrzeźwy, miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie i z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Natomiast kierujący Iveco Daily był trzeźwy.

W obu sprawach policjanci prowadzą dalsze czynności i apelują o trzeźwość, nie tylko za kierownicą. Także nietrzeźwi piesi mogą stwarzać zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych użytkowników drogi!

Przy tej okazji przypominamy również o tym, że pieszy powinien korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi, a poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym powinien używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Ewa Kasińska/MŚ

Powrót na górę strony