Aktualności

RAWICZ - BIEGALI 24 GODZINY. JESTEŚMY NA PODIUM!

Data publikacji 23.05.2022

To już X edycja Rawickiego Festiwalu Sportu. W tym roku w biegu sztafetowym również nie zabrakło reprezentacji naszej formacji, z której po raz kolejny jesteśmy dumni. Mimo, że drużyna w ostatnim momencie przed startem została osłabiona o jednego zawodnika to się nie poddała. Funkcjonariusze wybiegali miejsce na podium.

W dniach 21-22 maja 2022 roku odbyła się jubileuszowa dziesiąta edycja 24 godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu, jedynej imprezy w Polsce, podczas której sportowcy amatorzy i zawodowcy wspólnie rywalizują przez 24 godziny jednocześnie na różnych arenach sportowych. Sztandarową dyscypliną, od powstania imprezy, jest 24 godzinny bieg sztafetowy. W tym roku po raz kolejny w tej dyscyplinie została wystawiona drużyna reprezentująca Policję. Funkcjonariusze z dumą reprezentowali swoją formację.

Każdy z zawodników podczas tej jednej doby pokonywał swoje słabości. W tym roku z przyczyn nie zależnych od siebie zabrakło w zespole Łukasza Wróblewskiego z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie który od kilku sezonów był kapitanem drużyny. Godnie zastępował go Mateusz Pałys ze Szkoły Policji w Pile. Policjanci byli w osłabionym dziewięcio-osobowym składzie jednak nie odpuścili, spośród 15 drużyn, które zgłosiły się do konkurencji sztafetowej wybiegali III miejsce pokonując dystans 372,40 km. Brawo.

W zmaganiach nordic walking uczestniczyły również rawickie funkcjonariuszki.

Policjanci zawodnicy otrzymali wsparcie finansowe oraz zostali objęci patronatem ze strony Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego, za co serdecznie dziękują.

Nasza reprezentacja:

Edyta Marcinak - Wydział Prewencji KMP Kalisz

Dawid Cieślak - Zespół Poszukiwań Celowych KWP Poznań

Marcin Michalik - Wydział Kontroli KMP Poznań

Mirosław Gil - Zespół Poszukiwań Celowych KWP Poznań

Grzegorz Nowak – Wydział Ruchu Drogowego KMP Poznań

Mateusz Parys – Szkoła Policji w Pile

Aron Przybył – Wydział Konwojowy – KMP Kalisz

Mariusz Samol - WRD KMP Poznań

Patryk Sterna – Wydział Kryminalny KMP Leszno


Beata Jarczewska/lk

Powrót na górę strony