Aktualności

Krotoszyn - Handlowali podrobionym towarem

Data publikacji 12.05.2022

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji z Krotoszyna oraz Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Kaliszu zatrzymali 2 osoby, które handlowały podrobionym towarem na targowisku w Krotoszynie. Zabezpieczono również nielegalną odzież. Sprzedawcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

10 maja br. policjanci z Krotoszyna wraz z funkcjonariuszami placówki Straży Granicznej w Kaliszu zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii 27-letnią kobietę - mieszkankę powiatu wrocławskiego oraz 34-letniego mężczyznę - mieszkańca powiatu ostrowskiego, którzy na targowisku miejskim w Krotoszynie sprzedawali podrobioną odzież, sygnowaną znakami towarowymi znanych marek. Osoby, które wprowadzały towar do obiegu trafiły do komendy gdzie usłyszeli zarzuty. Zabezpieczono odzież, o łącznej wartości ok 110 000 zł.

Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym stanowi naruszenie ustawy Prawo własności przemysłowej. Sprawcom tego przestępstwa grozi wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Powrót na górę strony